• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

• 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej świętowała ten dzień wspólnie z UNICEF podejmując szkolną akcję Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko oraz została wykonana gazetka w kolorze niebieskim informująca o prawach dziecka. Uczennice klasy VI przygotowały prezentacje na temat Praw Dziecka oraz poprowadziły spotkanie, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie od klasy 0 do VIII. Przedstawiły dwie prezentacje multimedialne informujące o historii uchwalenia Konwencji Praw Dziecka oraz o prawach przysługujących najmłodszym. Najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali plany lekcji z Prawami Dziecka. Uczniowie pokazali tym działaniem, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki.