• Wycieczka do Lublina

• W dniu 13 grudnia 2018r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV - VIII do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. "Skrzypek na dachu". Jest to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Po spektaklu uczniowie mieli okazję do sportowego relaksu w Parku Rozrywki "Mania skakania" a wycieczka zakończyła się zjedzeniem pizzy.

• Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

• W dniu 18. 12. 2018 r. w 1 LO im. ONZ odbył się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą dotycząca zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Agata Rój, która zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Rudzianeczki w Soli

• W dniu 30 listopada, w Zajeździe „Rozdroże” w Soli, odbyły się obchody 10–lecia Lokalnej Grupy Działania Ziemia Biłgorajska. Podczas uroczystości jubileuszowych podsumowano 10 lat działalności LGD ZB. Spotkanie uświetniły zespoły ludowe: Zespół Śpiewaczy „Rudzianeczki” , Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, i zespół „Krzewina” z Bukowiny. Dziewczęta z zespołu „Rudzianeczki” stanęły na wysokości zadania i pięknie zaśpiewały pieśni ludowe.