• Odwiedziny przedszkolaków w Gminnej Bibliotece w Soli

•  W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Soli dnia 14.02.2018r. uczniowie z Oddziału Przedszkolnego w Woli Dereźniaskiej odwiedziły bibliotekę  i dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza jakie książki znajdują się w bogatych zbiorach bibliotecznych oraz przypomniały sobie zasady obowiązujące w czytelni.

Pani Zofia Nizio w bardzo ciekawy sposób przedstawiła przedszkolakom czym na co dzień zajmuje się pracując w bibliotece. Przeprowadziła konkurs wiedzy o bajkach i baśniach nagradzając przy tym poprawne odpowiedzi. Panie zapoznały dzieci z zasadami wypożyczania książek i przypomniały przedszkolakom jak należy o nie dbać. Uczniowie którzy posiadają kartę biblioteczną mogli na chwilę zamienić się w bibliotekarza i samodzielnie wypożyczyć sobie książeczkę.

Dzieci wysłuchały również baśni pt. ,, Kot w butach” a następnie pokolorowały obrazki przedstawiające bohatera książki.

Na koniec Panie pożegnały dzieci walentynkowymi lizakami i zaprosiły na kolejną wizytę połączoną z zabawą na pobliskim placu zabaw.

J. Dzido

• XIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• Sukces zespołu „Rudzianeczki” ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej

W dniu 21 stycznia 2018r. w Hedwiżynie odbył się XIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 14 zespołów śpiewaczych z gminy Biłgoraj, dwa ludowe zespoły - Młodzieżowy Zespół Folkowy „Podkowa” i Kapela Ludowa „Krążałka” oraz  młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne, wśród nich zespół Rudzianeczki.

Zespół powstał w wyniku realizacji w naszej szkole projektu „Rozśpiewani w tradycji”. Znaczna część dziewcząt (łącznie 10 osób z klas IV, VI i VII) postanowiła kontynuować swoją przygodę ze śpiewem. Dzięki temu mogliśmy wziąć udział w XIV Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Dziewczęta wyśpiewały nam 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!