• Spotkanie ze sztuką

27 marca klasy IV-V naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do BCK-u na przedstawienie pt. „Felix i przyjaciele”. Zupełnie inny niż do tej pory spektakl przyciągnął uwagę uczniów. Ciekawe efekty specjalne, oprawa muzyczna, zagadka do rozwiązania a przy tym wykorzystanie nowoczesnych technologii właśnie na scenie było strzałem w dziesiątkę. Tego dnia zwiedziliśmy również wystawę fotografii przygotowaną przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zatytułowaną „Portret roztoczański”.

/A. P-G/

• Róża  Laureatką MiMaK 2019
          • Róża Laureatką MiMaK 2019

•     Dnia 28 marca 2019r. w SP w Korczowie odbył się Gminny etap konkursu matematycznego  klas III MiMaK.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Maja Grabias i Róża Bukowińska. Róża jako jedyna z uczniów Gminy Biłgoraj została zakwalifikowana do trzeciego powiatowego etapu konkursu, który odbędzie się w Biłgoraju.

R.M

• Wycieczka do teatru i Straży Pożarnej

• Dnia 29.03.2019r. dzieci z klas I-III oraz przedszkola pojechali na spektakl teatralny pt. ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy”, proekologiczne przedstawienie edukacyjne profilaktycznego teatru ALERT z Wrocławia. Spektakl był pouczającym widowiskiem wzbogaconym o treści ekologiczne.

W ramach doradztwa zawodowego odwiedziliśmy Zawodową Straż Pożarną w Biłgoraju. Dzieci poznały różnorodne strażackie wozy bojowe i zakres prac wykonywanych przez strażaków.

• X Przedląd Zespołów Teatralnych

•       W dniu 12 marca 2019r uczniowie z klas młodszych wzięli udział w X Międzyszkolnych Konfrontacjach Teatralnych Smólsko 2019. Dzieci zaprezentowały się bardzo dobrze w sztuce pt. ,,Kopciuszek inaczej”. Pokonały swoją tremę i nabrały nowych doświadczeń. Jedna z naszych uczennic Amelia Piela uzyskała tytuł najlepszej aktorki.

• Zajęcia biblioteczne w przedszkolu

• Dnia 24.01.2019r. w przedszkolu odbyły się zajęcia pt. ,, W świecie baśni". Przypomnieliśmy najpiękniejsze baśnie, dzieci odgadywały zagadki związane z tematem bajek. Przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę, zapoznały się z pracą biblitekarza. Na koniec każdy dostał na pamiątkę piękne zakładki do książek.

J.D i D.K

• Wycieczka do fabryki czekolady i parku trampolin

• W dniu 11.12.2018r. odbyła się wycieczka, z udziałem młodszych uczniów naszej szkoły, do  Fabryki czekolady w Rzeszowie „Coco de mer” oraz do parku trampolin „Fly Park”. W pierwszej kolejności dzieci dały upust energii, podczas akrobatycznych ewolucji na trampolinach. Dzięki różnorodnej ofercie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci poznały także etapy powstawania czekolady. Samodzielnie przygotowywały i ozdabiały swoje tabliczki. Mogły spróbować różnorodnych czekoladowych przysmaków. Niektórych zaskoczyły ciekawe połączenia smakowe. To był miły dzień. Wszyscy z uśmiechem wróciliśmy do naszej szkoły.

• Słodka wycieczka

J.D i M.K

• Odwiedził nas Mikołaj

• Mimo, że święty Mikołaj zamiezkuje wraz ze swoimi elfami Laponię przybył z tak daleka do naszej szkoły. Dzieci ( grzeczne oczywiście) od rana nasłuchiwały dzwoneczków św. Mikołaja. Wszystkie otrzymały prezenty i chętnie pozowały ze Świętym do pamiątkowego zdjęcia.

R.M i J.D

• Andrzejki

• Andzrzejki to wieczór różb odprawianuch w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. U  nas w szkole odbył się bal andrzejkowy, a dzieci miały okazję wystąpic przebrane w bajkowe stroje: wróżek księżniczek, postaci z komiksów......Wróżby na ten wieczór przygotowały  uczennice ze starszych klas.Tego dnia każdy uczeń mógł zakupić babeczkę z wróżbą, które przygotowali rodzice, nauczyciele, a z których dochód przeznaczony został na potzreby samorządu uczniowskiego.

R.M i J.D

• Warsztaty plastyczne w przedszkolu

• Dnia 09.10.2018r. w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty plastyczne pt. ,,Jesienne witraże", które poprowadziła pani Irena Surmanowicz ze Stowarzyszenia ,, Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej" w Soli. Na warsztatach gościliśmy przedszkolaki, rodziców oraz wychowawczynię panią Martę Rapa z SP w Korczowie. Była to wspaniała okazja do integrcji i wspólnej zabawy.

• Ognisko  przedszkolaków
          • Ognisko przedszkolaków

• Wrzesień to idealny czas na wyjścia w plener, dlatego też przedszkolaki z naszej szkoły dnia 21.09.2018r. wybrały sie ze swoimi rodzicami na klasowe ognisko. Leśne powietrze sprzyjało apetytom a kiełbaski i pianki smakowały wyśnienicie.