• Śniadanie daje moc

• Jak co roku, nasza szkoła przyłączyła się do zdrowego śniadania ,w ramach realizacji programu „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie klas młodszych i przedszkolaki przygotowali smaczne śniadanie, próbowali różnych smaków i kolorów. Przekonali się jak różnorodne mogą być śniadania i ile mogą dać energii. Przypomnieliśmy 12  zasad zdrowego odżywiania oraz wartości odżywcze zgromadzonych produktów. Tego dnia nawet niejadki  zjadły posiłek ze smakiem.

/M.K./

• Rozśpiewani w tradycji

• 11 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej wzięli udział w XXII Jesiennej Biesiadzie Kulturalnej. Tego dnia w Korytkowie  Dużym odbyły się uroczyste obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz konkurs zespołów śpiewaczych z terenu Gminy Biłgoraj. Po montażu słowno-muzycznym uczniów tutejszej szkoły oraz po przemówieniu Wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego, został podsumowany projekt „Rozśpiewani w tradycji”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz  Zespołu Szkół w Soli. Podczas biesiady nasza młodzież wraz z paniami z Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej, zaśpiewała tradycyjne utwory z repertuaru tegoż zespołu. Dziewczęta i chłopcy, przed zgromadzoną publicznością, zaprezentowali się znakomicie. Usłyszeliśmy miłe słowa od pani Celiny Skromak, dyrektor Gminnego Domu Kultury oraz od pań  należących do innych zespołów. Po naszym występie, zostaliśmy zaproszeni na smaczny poczęstunek. Dzień upłynął nam w miłym nastroju. Wracaliśmy ze śpiewem na ustach. Już teraz niektórzy zapowiadają kontynuację pasji związanych ze śpiewem.

• Święto Niepodlgłości

• Dnia 09 listopada 2017roku  w naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości.  W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku.

Uczniowie klasy VI i VII Szkoły Podstawowej przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze.  Pieśni patriotyczne wykonał chórek szkolny w którego, składzie znaleźli się uczniowie klas IV- VII.

.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• W dniu 07.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły przebrali się w różne postacie z bajek. Zabawa została przygotowana z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W czasie prezentacji komisja wybrała najładniejsze stroje.

• Książka na jesienne wieczory

• Biblioteka szkolna  w dniach od 10.10.2017 r. do 31.10. 2017 r. przygotowała wystawę książek pt. ,, Książka  na jesienne wieczory”. Celem wystawy było zainteresowanie naszych uczniów ciekawą książką i zachęcenie ich do spędzenia wolnego czasu z dobrą lekturą.